Úvod Zajímavosti STIHL TIMBERSPORTS® Mistrovství světa týmů 2023

STIHL TIMBERSPORTS® Mistrovství světa týmů 2023

Pátek, 3. listopadu 2023 - Německý Stuttgart byl svědkem mistrovské světa v Timbersportu, když Austrálie před neuvěřitelnými 6 500 diváky ve vyprodané Porsche Areně vyhrála bezprecedentní čtvrté mistrovství světa družstev STIHL TIMBERSPORTS® v řadě.

Pátek, 3. listopadu 2023 - Německý Stuttgart byl svědkem mistrovské světa v Timbersportu, když Austrálie před neuvěřitelnými 6 500 diváky ve vyprodané Porsche Areně vyhrála bezprecedentní čtvrté mistrovství světa družstev STIHL TIMBERSPORTS® v řadě. Celkově se jedná o již osmý titul mistrů světa. Největší letošní Timbersport akce se zúčastnil také tým Biona, který dorazil podpořit zejména českého reprezentanta Matyáše Klímu, jenž při svých závodech používá produkty Biona (například Biosynt 40 V, Bipol 100, Bio 2T TCW3 a Optima Garden Profesional).

Austrálii na stupních vítězů doplnily USA a Kanada a celá akce skončila také fantastickým úspěchem České republiky v soutěži družstev. V novém evropském rekordu 54,31 skončil český tým ve složení Ivan Bambuškar, Matyáš Klíma, Martin Kalina a Zdeněk Mařas na pátém místě, lepší byli pouze zámořští závodníci. Český tým si vedl naprosto skvěle a mezi evropskými týmy nenašel soupeře.

Austrálie a USA si zopakovaly loňské finále. "Chopperoos" opět potvrdili svou dominanci a získali svůj osmý titul mistrů světa. Kanada mezitím oplatila Novému Zélandu porážku z roku 2022, když porazila "Kiwi" a získala bronzovou medaili.

Celého mistrovství se zúčastnilo celkem 19 týmů. Na mistrovství světa družstev se týmy utkaly ve čtyřech ze šesti základních disciplín: Stock Saw, Single Buck, Underhand Chop a Standing Block Chop. Turnaj se konal ve vyřazovacím formátu.

Po skončení závodu se s námi Matyáš podělil o své první pocity. Zklamání ze čtvrtfinálové porážky rychle vystřídala radost z celkového 5. místa, které je pro český národní tým historickým úspěchem. Matyáš také zmínil, že celé mistrovství světa pro něj bylo velkou zkušeností a už se těší na příští sezónu, ve které chce být opět lepší a silnější.